SIGN UP FOR OUR NEWSLETTER AND

Join our Movement

Every single dollar donation for betterment of the country

Dünyaya Açılan Kapınız

Amerika’da Türk Lobisi Oluşturma Çalışmaları

TABA AmCham- Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye Genel Başkanı Ali Osman Akat, “Amerika’da Türk lobisini oluşturmak için planlarımız başladı. Biz Türkiye’den yeni Amerika’ya gidecek olan üreticilerle birlikte Amerikan pazarında bunu oluşturmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Akat, Amerika’daki lobilerin birlik içerisinde hareket ettiğini, Türk tarafında böyle bir şey olmadığını, Türk tarafında herkes birbirini etkilemeye ve zarar vermeye çalıştığını söyledi.

Akat, “Amerika’da üst seviyedeki iş adamlarına baktığımız zaman belli bir yere varmışlar. Bugün Amerika’da sahibi Türk olan birçok firma var. Fakat onlarla konuştuğumuz zaman biz Türk firması değiliz Amerikan firmasıyız diyorlar. Çünkü Amerikanlaşmışlar ve Türk tarafını unutmuşlar. Biz bunu aşmak için toplu halde hareket edip Amerika’da Türk lobisini oluşturmak için planlarımız başladı. Biz Türkiye’den Amerika’ya gidecek olan üreticilerle birlikte Amerikan pazarında bunu oluşturmak için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

Galeri