SIGN UP FOR OUR NEWSLETTER AND

Join our Movement

Every single dollar donation for betterment of the country

Dünyaya Açılan Kapınız

TABA AmCham 2. Üyelik Buluşması ve Plaket Töreni

TABA AmCham- Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 2'incisi düzenlenen Üyelik Buluşması & Plaket Töreni 7 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

TABA Amcham Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye tarafından 2.si düzenlenen “TABA AmCham 2. Üyelik Buluşması ve Plaket Töreni” Swissotel The Bosphorus Hotel ‘de gerçekleştirildi. Törende, Şeref üyeleri ile 25-20-15-10-5. yıllarını dolduran üyelerimize plaketlerini takdim edildi.

Sevinç Satıroğlu’nun sunumuyla gerçekleşen törenimize Onursal Genel Başkanımız Sn. Dr. Zeynel Abidin Erdem, Halkbank Genel Müdürü Sn. Osman YILDIRIM ve kurumumuzun şeref üyeleri ile 25-20-15-10-5. yıllarını dolduran üyelerimize katıldı.

Swissôtel The Bosphorus Hotel’de düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan “TABA AmCham Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye Genel Başkanı Ali Osman Akat, beni bu koltuğa layık gören siz değerli büyüklerimize, üyelerimize hepinize çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz genel kurul sonrası aradan yaklaşık 9 ay geçti.
Bu dönemde birçok siyasi ve ticari görüşmelerde bulundum. Sonuç itibariyle kurumumuz üyeleri ticaret iş dünyasından oluştuğu için bu görüşmelerin kurumumuza ne kadar fayda sağlayacağını tahmin edersiniz. Yakın zamanda Amerika seyahatlerinde New York ve Washington’da ikili ilişkilerde bulundum. Seyahatimin yüzde 90’ı Taba AmCham ile ilgili geçti. Ticari açıdan iki ülke arasında ticareti arttırmak ve Amerika’da Türklerin yatırım yapabilmesi için konjektörü oluşturabilmek için temaslarda bulundum. Bu görüşmelerin neticesinde Beyaz Saray kapıları açıldı ve orda imajımız ve birçok açıdan Türkiye’ye bakış açılarını değiştirici algıları yaratmayı tam olarak başarabileceğimi gördüm ve bunla ilgili adımları attım. Sizden ricam bu adımların arkasından beraber hareket edelim. Yaptığım görüşmeler sonuçları ve bu görüşmelerden neler elde ettiğimiz ve nerelere gideceği ile ilgili bilgileri e bülten den detaylı olarak sizlere iletilecek. Bildiğiniz gibi Amerika dünyanın ve Türkiye’nin istediği en büyük ticaret pazarı. Özellikle Çinliler Amerika’yla ticaret bağını hiçbir şekilde koparmıyorlar. Biz de iş dünyası olarak her ne kadar siyasi açıdan kadar küslükler sıkıntılar gözükse de ticari olarak oraya gittiğimizde göreceksiniz ki ticaret Amerika’da kutsaldır ve hiçbir şekilde yıkılamaz.

Bu bağlamda inanın işlerimizi rahatlıkla yürütebiliriz ve kurallar hiçbir şekilde politika dinlemiyor orada. Ticaret ile ilgili inanılmaz büyüklük var herkese yetecek kadar pazarlık payı var. Hepinizi TABA ile işbirliği yapmaya davet ediyorum sizden isteğim her biriniz TABA ya en az üç tane üye kazandırsın. Tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Plaket Alanlar

Hizmet Plaketi Onursal Başkan Dr. Zeynel Abidin Erdem’e verildi.

Şeref Üyeleri Hizmet Plaketi Tevfik Altınok, Aydın Doğan, Davut Ökütçü, Erdoğan Tuncer, Kemal Erimtan, Hayrettin Çaycı’a verildi.

Hizmet Plaketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu verildi.

Taba 25 Yıllık Üyeleri Hizmet Plaketi Ali Kıvanç Ersöz, Ali Fırat Yemeniciler, Hüseyin Barlın, Mehmet Özer, Zekeriye Konukoğlu ‘a verildi.

Taba 20 Yıllık Üyeleri Hizmet Plaketi Adil Sani Konukoğlu, Hakan Konukoğlu, Sami Konukoğlu, Hamit Mücellit, Derviş Celalettin Oktay, Aykut Keskintürk, Gökhan Erdem, Mehmet Nezih Erdem’e verildi.

Taba 15 Yıllık Üyeleri Hizmet Plaketi Tuğbay Akbulut, Nurdan Üstman’a verildi.

Taba 10 Yıllık Üyeleri Hizmet Plaketi Ali Rıza Arslan, Mehmet Ali Özkan, Ali Onaran, Pakize Pınar Küçükşabanoğlu, Gökyar Karşıt, Hüseyin Erkan Selah, Görkem Alapala ‘a verildi.

Taba 5 Yıllık Üyeleri Hizmet Plaketi Adnan Başdemir, Sedat Dişçi, Ali Rıza Tarlan ve Memduh Dirik’a verildi.