SIGN UP FOR OUR NEWSLETTER AND

Join our Movement

Every single dollar donation for betterment of the country

Dünyaya Açılan Kapınız

TABA-AmCham'ın Yeni Genel Başkanı Ali Osman Akat oldu

Dernek açıklamasına göre, TABA-AmCham- Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası’nın 31. Genel Kurul'unda Ali Osman Akat'ın başkanlığındaki liste, üyelerden ciddi destek alarak seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akat, dünyada siyasi ve ekonomik alanda birçok değişim yaşandığını, her geçen gün zorlaşan rekabet koşullarının firmaların da yeni stratejiler belirlemesine yol açtığını belirterek, şunları kaydetti:

"İşte bu düşünceden yola çıkarak münferiden uğraşı ve mücadele yerine bilinçli, bilgili, tecrübeli ve birlikte hareket edebilme becerisine sahip olmak kaçınılmaz olmaktadır. TABA olarak biz de bunu yapabilmek düşüncesiyle göreve talip olduk. Sadece genel kurul zamanlarında bir araya gelen değil, her zaman birlikten güç doğar felsefesiyle hareket eden bir yönetim ve TABA oluşturma azminde ve kararlılığındayız.

Görevimizin ve sorumluluklarımızın farkında olarak sadece bir üye sıfatıyla desteğimizi değil sürekli birlikte çalışma yapan ve çalışmalarımızı takip edip sorgulayan, her türlü öneri ve taleplerini açıkça ortaya koyan tam bir sivil toplum oluşturmalıyız. Yeteri kadar tecrübe ve bilgiye sahip TABA üyelerimizin bu konuda daha başarılı işlere ve projeler imza atacağına olan inancımız tamdır. Türkiye ve Amerika arasında yapılacak çok işimiz var."
Açıklamada, yeni genel başkan Akat'ın vaatlerine de yer verildi.

Akat'ın vaatleri arasından öne çıkanlar şu şekilde:
"Amerika'daki Türk ticaret ve ekonomik girişimlerine yönelik engellerin ortadan kaldırılması, ülke aleyhindeki olumsuz lobi faaliyetlerinin etkisizleştirilmesi. Ticaretin artışı ve kolaylaştırılması için serbest bölge oluşturulması. Kongre ve Senato'da Türkiye ve ABD arasındaki ticaretin arttırılması ve kolaylaştırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunulması. Amerikan Exim Bank açılışı. TABA Yatırım Ajansı oluşturulması."

Galeri